Investeerimispanga Goldman Sachs aktsiate peastrateeg Peter Oppenheimer ütles täna, et riskantsed varad nagu aktsiad pole veel mull.

- Peter Oppenheimer
- Foto: CNBC
Rääkides CNBC-ga, ütles Oppenheimer, et rekordmadalad intressimäärad maailmas võivad tõsta varade väärtust ning see võib mõnel pool tekitada mulle, kuid aktsiahindades tema seda veel ei näe. „Riskantsed varad võivad muutuda ülehinnatuks nagu teised varade klassid, kuid ei ole selge, et aktsiaturud oleksid juba mulli territooriumil,“ ütles Oppenheimer.
Tänu Euroopa Keskpanga 1 triljoni euro suurusele varade ostmise programmile, on Euroopa ettevõtete aktsiate käekäiku mõõtev indeks Euro Stoxx 600 selle aasta algusest tõusnud 17 protsenti ning valitsuse võlakirjade tootlused langenud rekordmadalale.
Ameerika Ühendriikide aktsiaindeksid Dow Jones ja S&P 500 on sel aastal tõusnud rekordkõrgete tasemeteni ning tehnoloogiaindeks Nasdaq on 15 aasta tipus.
Samas pole kõik nii optimistlikud kui Oppenheimer. St. Louisi Föderaalreservi president James Bullard ütles CNBC-le, et on mures aktsiahindade pärast, mis on koos madalate intressimääradega teinud järsu tõusu.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!